24.3 C
İstanbul
14 Temmuz 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde devlet katkısı artıyor

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) devlet katkısının yüzde 30’a çıkartılmasının ardından, yıl sonuna kadar sisteme 1 milyon yeni katılımcının dahil olması bekleniyor.

BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) devlet katkısının yüzde 30’a çıkartılması sonrası sistemin cazibesini giderek artırdığını belirterek, 2023’e hızlı başlangıç yapan BES’e yıl sonuna kadar 1 milyon yeni katılımcı beklendiğini bildirdi.

BNP Paribas Cardif’ten yapılan açıklamaya göre, sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı özelliğinde olan BES, sahip olduğu teşvikler, profesyonel fon yönetimi hizmeti ve şeffaflık gibi önemli avantajlarla diğer birikim araçlarından ayrılıyor.

Özellikle de devlet katkısı desteğiyle cazibesini giderek arttıran gönüllü BES’e olan katılım sayısı hızla yükseliyor. Farklı fon seçenekleriyle her türlü risk düzeyine uygun fon çeşitliliğinin sunulduğu sektörde bu sene de yüksek getiri sağlayan fon çeşitleri bulunuyor.

BNP Paribas Cardif’in “Teknoloji Sektörü Değişken Emeklilik Yatırım Fonu” en yüksek getiri sağlayan bu fon türlerinin başında geliyor.

“BES’TE EN İYİ GETİRİYİ SAĞLAYAN FONLAR İÇİNDE İLK SIRALARDA YER ALIYORUZ”

Cemal Kişmir, katılımcıların, “birikimlerini bu sistemde uzun vadeli tutmak ve kazanç sağlayacak şekilde başarıyla yönetmek” konusuna önem verdiğinden bahsetti.

Şirketin hedeflerine ve bu alanda sunduğu hizmetlere değinen Kişmir, şu ifadeleri kullandı:

BNP Paribas Cardif Türkiye olarak bizim de hedeflediğimiz en temel stratejimiz, müşterisine değer yaratan bir şirket olmak. Bireysel emeklilik fon yönetimimizi portföy yönetimi sektörünün tecrübeli ve yenilikçi şirketi olan TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla katılımcılarımıza sunmaktayız. Katılımcılarımıza sunduğumuz fonların yönetimini yakından takip ederek, kullanıcılarımızın fon getirisi ile ilgili düzenli bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın neticesi olarak BES’te en iyi getiriyi sağlayan fonlar içinde ilk sıralarda yer alıyoruz. 2023 yılının başından bu yana da ilk sıralardaki yerimizi koruyoruz.
Kişmir, BES sektörü içindeki paylarını arttırmaya yönelik tüm planlama ve hazırlıklarını tamamladıklarını kaydederek, “Farklı kanallardan hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerini merkeze alan bir yaklaşım ile müşteri değeri kavramını, ürünlerimizde ve hizmetlerimizde üst seviyeye çıkaracak çalışmalara odaklanacağız. Tüm bu hedeflerimizin neticesi olarak da bu yıl 240 bin sözleşmeye ve 15 milyar TL BES fon büyüklüğüne ulaşmayı amaçlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles