22.7 C
İstanbul
19 Haziran 2024, Çarşamba
Kızılay Web Banner 728X090

Cevdet Yılmaz açıkladı: 12’nci Beş Yıllık Kalkınma Planı bugün TBMM’de

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12’nci 5 Yıllık Kalkınma Planı ve 2024 yılı bütçesi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12’nci 5 Yıllık Kalkınma Planı, 2024 yılı bütçesi ve 2022 yılı kesin hesabının afet yaralarının sarılması, fiyat istikrarı ve nitelikli büyümeyi sağlayacağını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Pazartesi ve salı günü 2053 perspektifi ile katılımcı bir anlayışla hazırlanan 12’nci 5 Yıllık Kalkınma Planı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri yapılacaktır. Ardından, perşembe günü 2024 yılı bütçesi ve 2022 yılı kesin hesabının geneli üzerinde müzakereler başlayacaktır. Küresel ve bölgesel şartlar nasıl olursa olsun Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, demokratik istikrar ve güven ortamında, planlı ve programlı bir şekilde ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve sosyal refahı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Pazartesi ve Salı günü 2053 perspektifi ile katılımcı bir anlayışla hazırlanan 12. Beş Yıllık Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri yapılacaktır. Ardından, Perşembe günü 2024 Yılı Bütçesi ve 2022 Yılı Kesin Hesabı’nın geneli üzerinde müzakereler başlayacaktır.…

— Cevdet Yılmaz (@_cevdetyilmaz) October 22, 2023

 

Yılmaz, kalkınma planı ve bütçeye ilişkin, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu ile hazırlanan plan, program ve bütçe ile afetlerin yaraları sarılacak, afetlere direnç artırılacak, fiyat istikrarı sağlanacak, dengeli ve nitelikli büyüme ile halkımızın huzur ve refahı daha yüksek seviyelere taşınacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles