33.2 C
İstanbul
20 Temmuz 2024, Cumartesi
Kızılay Web Banner 728X090

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalar yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Ortalama yüzde 50’nin üzerinde enkaz kaldırılırdı ve zemin etütleri yapıldı. Köy evleri dediğimiz evlerin bir kısmını inşallah bayrama yetiştirmenin gayreti içindeyiz.”

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız “Bu binaya girilmez” dediyse sakın ha, girmeyin. “Eşyalarımı alacağım…” Sakın ha. Girdin, çöktü. Biz bunun hesabını nasıl veririz, veremeyiz. Bizi düşünce riskine sokmayın. Kentsel dönüşüm ile ilgili sözümüz var, zaten sizi tekrar yerlerinize alacağız.”

“Bizi böyle bir riskin içine atmayın. Üsküdar’da bir cuma namazı çıkışı toplanan vatandaşlara dedim ki “Binaları bir an önce yıkalım, yerine çok daha güzellerini yapıp sizi yerleştirelim…” Kabul edenler oldu etmeyenler oldu, edenlerin binalarını yıkıp yaptık.”

“Geçenlerde önümü kestiler dediler ki “Başkanım biz yanlış yaptık, evimizin yıkılmasına fırsat vermedik. Ne olur bizimkileri de yıkın.” Ben talimatı vereceğim ama tekrar yanlış yapmayın. Biz bu işin önüne geçeceğiz ve size her türlü desteği vereceğiz, söz.”

“Yüksek kira uygulamasını yapanlara bunun hesabını yargı vasıtasıyla soracağız. Bunların üzerine gideceğiz.”

“Bu o bölgelerdeki belediyelerin birinci derecede sorumluluğunda. Seçimi atlatalım, bundan sonraki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda yeni yasal düzenlemelerle, yerel yönetimlerle merkezi yönetimin bir görev dağılımına gitmesi şart.”

“Hafif malzemelerle birlikte bu inşaatlarda TOKİ projelerinde uyguladığımızı uygular hem hızla netice almak, hem de bu inşaatlarımızı bitirmek bizi çok daha rahatlatacaktır.”

Önümüzdeki dönem ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için şimdiden ciddi hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar ekonomi yönetimimizde yer alan Mehmet Şimşek koordinasyonunda bir ekip bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor.”

“Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası ve diğer birimlerde yürütülen çalışmalar var. İnşallah seçimden sonra bunların hepsinin bir araya getirerek daha da güçlendireceğiz.”

20 Nisan’da Karadeniz gazı devreye girecek. Karadeniz gazının ateşini Filyos’ta yakacağız. Sonra da Türkiye yerli gazını kullanmaya başlayacak.”

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles