20.8 C
İstanbul
23 Haziran 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

Devlet kayyım atayıp mekân mı işletecek?

Yapılan operasyonlarda tutuklanan sosyal medya fenomenleri ve suç örgütlerinin el konulan mal varlıkları “Devlet eğlence mekânı ve güzellik merkezi mi işletecek?” sorusunu gündeme getirdi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayoğlu’nun haberine göre, kara para akladıkları iddiasıyla sosyal medya fenomenleri ve organize suç örgütlerine yapılan operasyonlar aralıksız devam ederken, bu kişilerin el konulan mal varlıkları ile ilgili yeni bir süreç başlatılacak.

 

Edinilen bilgilere göre, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile Engin-Dilan Polat çifti başta olmak üzere sosyal medya fenomenlerinin kayyım atanan onlarca şirket ve işletmesi konusunda nasıl bir süreç izleneceği masaya yatırıldı.

 

İlgili bakanlıklar ve AK Parti yöneticilerinin yaptığı toplantılarda bu konuda atılacak adımlar değerlendirildi ve ihtiyaç olması hâlinde yeni yasal düzenlemeler yapılması gündeme geldi.

 

MEKANLAR NASIL İŞLETİLECEK?

Özellikle Dilan Polat’ın güzellik merkezleri ile Ayhan Bora Kaplan’ın kayyım atanan eğlence mekânlarının nasıl işletileceği üzerinde tartışmalar yapıldı.

 

Devletin atadığı kayyım yoluyla bu işletmelerin çalıştırılmasının mümkün olmadığı, ‘özellik arz eden’ bu tip işletmelerinin ‘acil satışının’ gerçekleştirilmesi üzerinde duruldu.

 

“BİR AN ÖNCE SATIŞLARININ YAPILMASI GEREKİYOR”

AK Parti kaynakları “Şu anda devlet bir anlamda güzellik merkezi veya eğlence mekânı işletiyor gibi bir durum çıktı ortaya. Bu ne kadar doğru olacak? Bu tip özellik arz eden güzellik merkezleri veya eğlence mekânları gibi yerlerin devlet tarafından yönetilmesi mümkün değil. Kayyım atansa da buraların yönetimini devlet yapamaz. Bir an önce satışlarının yapılması gerekir. Buna çözüm aranıyor. İhtiyaç olması hâlinde bir yasal düzenleme yapılması da söz konusu olacak. Derhâl satılabilmesine yönelik bir adım atılacak” değerlendirmesini yaptı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles