22.7 C
İstanbul
19 Haziran 2024, Çarşamba
Kızılay Web Banner 728X090

Gazze’de İsrail’in bir hastaneyi vurmasına Türk iş dünyası temsilcileri sessiz kalmadı

İsrail’in dün akşam Gazze’de bir hastaneyi vurması sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Büyük tepki çeken saldırıyı iş dünyası temsilcileri de lanetledi ve bir an önce barış için harekete geçilmesi çağrısında bulundular.

 

İsrail’in dün gece Gazze’de el-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Bütün dünyayı ayağa kaldıran saldırıda Türk iş dünyası da yayınladığı mesajlarla kınadı.

 

İNSANLIK TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇTİ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, İsrail’in Gazze’deki hastaneyi bombalamasına tepki gösterdi.

 

İsrail’in, içerisinde masumların, çocukların, kadınların, hastaların bulunduğu hastaneyi bombalamasının insanlık tarihine kara leke olarak geçtiğini belirten Avdagiç, şunları kaydetti: “Bu insanlık dışı saldırılar bir an önce durdurulmalıdır. Daha önce de söylediğimiz gibi, Filistin halkı yok edilemez; Filistin halkı ölüme terk edilemez.”

 

HASTANEYİ VURMASI KATLİAMDIR, SAVAŞ SUÇUDUR

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan da sosyal medyasından yaşananları kınayarak, “ İnsanlığın, uygarlığın dibe vurduğu noktadayız. İsrail’in insanlık değerlerini ve uluslararası hukuku hiçe sayarak Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesini vurması katliamdır, savaş suçudur. Sivilleri, bir toplumun en savunmasız masum kesimleri olan çocukları, kadınları ve yaşlıları hedef alan bu cani saldırıyı şiddetle kınıyor, bölgeye barış ve sükunetin en kısa sürede gelmesini diliyorum. Bu canice saldırılara tüm dünya beraber tepki vermeli ve karşı koymalıdır…

 

DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE KATLİAM

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da sosyal medyadan katliamın kınayarak, “ İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki El-Ehli Baptist Hastanesi saldırısında en az 500 kardeşimizin hayatını kaybettiği haberini içim yanarak öğrendim. Bu saldırı hiçbir şekilde insanlığa sığmadığı gibi, uluslararası hukuktaki karşılığı da alenen savaş suçudur. İsrail ordusunun dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdiği katliamı lanetliyorum!”

 

İNSANLIK SON NEFESİNİ VERMEDEN HAREKETE GEÇİLMELİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da sosyal medyadan yayınladığı mesajında, “Çocukların, kadınların, masumların bulunduğu bir hastanenin vurulması caniliktir. İnsanlık tarihinin kara bir lekesidir. İsrail’in saldırılarına karşı, Gazze’de insanlık son nefesini vermeden, bu vahşeti durdurmak için herkes ortak tavır almalı” çağrısında bulundu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles