18.6 C
İstanbul
15 Nisan 2024, Pazartesi
Kızılay Web Banner 728X090

Genel Başkan İbrahim Çelebi açıkladı: Anavatan Partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor?

Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi, parti yetkilileriyle Çankaya’daki bir otelde müzakere toplantısı gerçekleştirdi. Seçim sürecine ait değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Merkez Karar Yönetim Kurulu, ittifak kararlarını alma konusunda Çelebi’ye tam yetki verdi.

“CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN KRİTİK, EN ZOR VİRAJDAKİ SEÇİMİNE GİRİYORUZ”

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Çelebi, “Anavatan Partisi olarak Cumhuriyet tarihimizin en kritik, en zor virajdaki seçimine gidiyoruz. Cumhuriyetimizin Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında önemli ve kritik bir seçim. Anavatan Partisi de geçmiş devlet tecrübesiyle bu sürece olabildiğince katkıda bulunmak istiyor.” diye ifade etti.

“TOPLANTILARDA SÜREKLİ TRİBÜNE OYNUYORLAR”

İlerleyen süreçte ittifak görüşmeleri yapılacağını belirten Çelebi, “Bizim Millet İttifakı’yla ilgili düşüncelerimiz başından beri belli. 13 aydır altın günü yapar gibi ittifak toplantısı yapıyorlar. Toplantılarda sürekli tribüne oynuyorlar. Toplantının adresi olur, gündemi olur, herkes gider orada toplantı yapar. Her toplantı öncesi adaylar tüm partileri geziyorlar. Zamanı o kadar boş kullandılar ki devleti yönetmeyle ilgili ciddi bir çalışmalarının olmadığını gördük.” diye konuştu.

Altılı masanın 12. toplantısının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı açıklamayı anımsatan Çelebi, şöyle devam etti:

“Kendi aralarında dahi bir mutabakata varamadılar. Adayı son güne bırakmalarına ilişkin sundukları ‘adayın yıpranmaması’ gerekçesi de tutarlı değil. Bir iki ayda yıpranacak adayı niye çıkartırsınız? Sonra bu masanın bacakları da kırıldı. Yerle bir oldu. Hizmet anlamında hiçbir şey üretemeyen iki belediye başkanını demokrasi kahramanıymış gibi oralara monte ettiler.”

“MASANIN AYAKLARI KIRILDIKTAN SONRTA KEMAL BEY BURAYI SOFRAYA DÖNÜŞTÜRDÜ”

5 parti genel başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olacağının açıklanmasının, ‘tek adam rejimi var, parlamentoyu güçlendireceğiz‘ söylemleriyle ters düştüğünü dile getiren Çelebi, “Masanın ayakları kırıldıktan sonra Kemal Bey burayı masadan çıkartıp sofraya dönüştürdü. Sofrada benim anladığım yeme kültürü olur, bunlar devleti yönetmekten ziyade devleti nasıl paylaşırız sofrasına dönüştürdüler.” açıklamasında bulundu.

Anavatan Partisi Genel Başkanı olarak milleti uyarma görevi olduğunu belirten Çelebi, “İnşallah olumlu bir şekilde teklif gelirse Cumhur İttifakı’yla görüşeceğiz.” diye konuştu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles