22.9 C
İstanbul
17 Nisan 2024, Çarşamba
Kızılay Web Banner 728X090

Günün ajandasında neler var (24.04.2023)

-Yurt İçi Gündem-

10:00 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), imalat sanayi kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi verilerini yayımlayacak. Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini açıklayacak.  TCMB finansal hizmetler güven endeksi ve “2023 Yılı Bahar Dönemi Yatırım Eğilimleri İstatistikleri” raporunu da yayımlayacak.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), kurulan ve kapanan şirketler istatistiklerini açıklayacak.

-Yurt Dışı Gündem-

11:00 Avrupa’da günün en önemli verisi Almanya’nın ekonomik görünümünü en iyi yansıtan anketlerden olan ifo endeksleri olacak.

12:0 Avrupa Merkez Bankası(ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Fabio Panetta,”Avrupa Giderek Parçalanan ve Büyüyen Bir Dünyada Kendisini Nasıl Konumlandırmalı” konulu panelde konuşma yapacak.

14:00 İngiltere Merkez Bankası(BoE) Uluslararası Bankalar Denetiminden Sorumlu İcra Direktörü Sarah Breeden, City Week 2023’e panelist olarak katılım sağlayacak. Avrupa Birliği(AB) Dış İlişkiler Konseyi toplantısı Lüksemburg’ta gerçekleştirilecek. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, New York’ta BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşecek.

14:00 Meksika’da Nisan ayının ilk yarısı için enflasyon rakamları açıklanacak.

15:00 Güney Amerika’nın önemli üretim ekonomilerinden Şili’nin üretici fiyatları verileri açıklanacak.

15:30 ABD’nin bölgesel endekslerinden Chicago Fed ulusal aktivite endeksi açıklanacak. Brezilya’nın ödemeler dengesi raporu yayınlanacak.

17:30 ABD’de bir başka bölgesel endeks olan Dallas Fed Teksas imalat aktivite ve üretim endeksleri açıklanacak.

22:00 Arjantin’in ekonomik aktivite rakamları açıklanacak.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles