27.8 C
İstanbul
14 Temmuz 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

İBB, Arnavutköy Belediyesi’nin Karaburun Kumsalı’nda beton dökmesine itiraz etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Arnavutköy Belediyesi’nin Karaburun Kumsalı’nda beton dökmesine itiraz etti. Korunması gereken ve endemik bitki türlerinin bulunduğu kumsalda yapılan çalışmaların, doğal yaşam alanlarına zarar verdiği belirtildi.

İBB tarafından yapılan açıklamada, Arnavutköy Belediyesi’nin, Karaburun Kumsalı’na beton döktüğü ve doğal yaşam alanlarına zarar verdiği ifade edildi. Ayrıca, yapılan çalışmaların, bölgenin korunması gereken endemik bitki türleri için de ciddi bir tehdit oluşturduğu belirtildi.

Beton dökülmesine karşı çıkan İBB, Arnavutköy Belediyesi’nin bu çalışmalarının durdurulması gerektiğini ve kumsalın doğal yapısının korunması için gerekli adımların atılması gerektiğini dile getirdi. Bununla birlikte, Arnavutköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise, kumsalın düzenlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların, bölgenin doğal yapısına zarar vermediği ve bitki türlerine zarar vermek gibi bir niyetlerinin olmadığı ifade edildi.

Karaburun Kumsalı, İstanbul’da endemik bitki türlerinin görüldüğü nadir yerlerden biri olarak biliniyor. Bu nedenle, doğal yaşam alanlarının korunması için bölgede yapılan her türlü çalışmanın dikkatle takip edilmesi ve zarar verici etkilerin engellenmesi gerekiyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles