33.2 C
İstanbul
20 Temmuz 2024, Cumartesi
Kızılay Web Banner 728X090

Kozmetik sektörü yerli teknolojilerle globale açılıyor

Dünyada 15 milyar dolar pazar büyüklüğüne erişen medikal estetik sektöründen aldığı payı artırmaya hedefleyen Türkiye, bu alanda küresel alıcıları ağırlayacak.

Son yıllarda sağlık turizminde atağa kalkan Türkiye, medikal estetik ve kozmetik sektöründe de hâkim pazar olmayı hedefliyor. 15 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşan dünya medikal estetik sektörü, Türkiye’de geçen yıl 1,5 milyar dolar olarak kaydedildi.

Türkiye’den yerli markalar saç ekim ve sağlık hizmetlerinden sonra kişisel bakım ve estetik alanında da küresel rakipleriyle rekabet ediyor. Makyaj ürünlerinin yanı sıra kişisel bakım ürünlerinin ve zayıflama cihazları, lazer epilasyon, lazer cilt bakım uygulamaları gibi lazer cihazlarının da satışları artıyor. Türkiye bu alanda da yurt dışı markalara ciddi rakip olma adına yatırımlara başladı.

Atılan bu adımlar küresel marka ve yatırımcılara sergilenecek. Makyaj malzemelerinin yanında yerli ve milli Ar-Ge faaliyetleriyle geliştirilen teknolojik cihazlar küresel alıcılara sunulacak.

Uluslararası ve yerli birçok profesyonel kozmetik markasının buluştuğu ve yeni teknolojilerin sergileneceği güzellik ve bakım fuarında dünya devi markaların yanı sıra yerli ve milli üretim güzellik cihazları, saç, spa, wellness ve fitness ile ilgili en gelişmiş cihaz, teknoloji, ekipman ve yöntemlerin dört gün boyunca sergileneceği fuar, alanında uzman, yerli ve yabancı doktorları, plastik cerrahları, estetik ve güzellik uzmanlarını, dermatologları, kuaförleri, makyaj sanatçıları ve diğer sektör profesyonellerini buluşturuyor.

Bu yıl 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara 200’den fazla katılımcı, 600’den fazla marka, 4 bini yabancı olmak üzere 30 ülkeden yaklaşık 30 bin profesyonel ziyaretçi ve satın almacı gelecek. Balkan ülkeleri, Kuzey Afrika, Kıbrıs, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nden olmak üzere sektör profesyonelleri bir araya gelecek.

 

Yerli ve milli üretim güzellik cihazları da görücüye çıkacak

Geliştirilen yerli markaların ithal markalarla yarışacak düzeye ulaştığını anlatan Proje Direktörü Gökhan Büyükataman, “Kalite ve fiyat avantajı yerli markaların gücünü artırıyor. Tüketiciler, uygun fiyatlı ürünlerle kişisel bakım bilinci kazanmaya başladı. Makyaj ürünlerinin yanı sıra kişisel bakım ürünlerinin ve zayıflama cihazları, lazer epilasyon, lazer cilt bakım uygulamaları gibi lazer cihazlarının da satışları artıyor. Türkiye bu alanda da yurt dışı markalara ciddi rakip olma adına yatırımlara başladı” dedi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles