25.3 C
İstanbul
18 Haziran 2024, Salı
Kızılay Web Banner 728X090

Mark Zuckerberg’in kıyamete hazırlandığı gizli malikanesi ortaya çıktı

Teknoloji milyarderi Mark Zuckerberg’in Hawaii’de yer alan gizli malikanesi ortaya çıktı. Meta CEO’su Zuckerberg’in devasa bir yer altı sığınağı ve 100 milyon dolarlık geniş bir malikane inşa ettirdiği görüldü. İşte Zuckerberg’in malikanesinden görüntüler…

Mark Zuckerberg in kıyamete hazırlandığı gizli malikanesi ortaya çıktı.

Mark Zuckerberg’in, sosyal medya patronunun kıyamet günü hazırlıklarını gizlemeye çalıştığını düşündüren gizli bir projeyle, yeraltı sığınağı ve kendi gıda ve enerji kaynaklarıyla tamamlanan 100 milyon dolarlık geniş bir Hawaii yerleşkesi inşa ettiği bildiriliyor.

Wired’ın emlak kayıtları ve müteahhitlerle yaptığı görüşmelere dayanarak yaptığı araştırmaya göre, Facebook kurucusunun Koolau Ranch adlı kompleksi halihazırda kısmen inşa edilmiş durumda ve modern tarihin en pahalı kişisel inşaat projelerinden biri olarak şekilleniyor.

5 BİN METREKARELİK BİR YER ALTI SIĞINAĞI

Wired’ın bina planlarına atıfta bulunarak bildirdiğine göre, Kauai adasındaki yerleşke, merdivenle erişilebilen bir kaçış kapağına sahip 5.000 metrekarelik bir yeraltı sığınağına açılan bir tünelle birbirine bağlanacak iki merkezi konak ile bir düzineden fazla binadan oluşacak.

Yayın organı tarafından incelenen planlara göre, tesiste en az 30 yatak odası ve 30 banyo bulunacak ve ayrıca misafir evleri ve halat köprülerle birbirine bağlanan 11 “disk şeklindeki” ağaç ev grubu yer alacak.

Wired’ın haberine göre, yeraltı sığınağı bir yaşam alanı ve mekanik oda içerecek ve “patlamaya dayanıklı” beton ve çelik bir kapıya sahip olacak.

30 YATAK ODALI DEV SIĞINAK

Mark Zuckerberg’in bir kaçış kapağı, ‘kör kapılar’ ve bir yeraltı sığınağı planlarıyla Hawaii’de bir yerleşkede bulunan sığınakta 30 yatak odasının olacağı belirtildi.

İnşaat belgelerine göre, yerleşkenin binalarındaki diğer çıkış ve girişler tuş takımı kilitli ve ses yalıtımlı kapılara sahip olacak, kütüphanede ise gizli ya da “kör” bir kapı bulunacak.

ÇİFTLİK 20’DEN FAZLA KAMERAYLA İZLENİYOR

Teknoloji yayınının bildirdiğine göre, bir işçiye göre kameralar zaten “her yerde” ve planlar daha küçük bir çiftlik binasının tek başına 20’den fazla kameraya sahip olduğunu gösteriyor.

Koolau Ranch, Meta CEO’sunun bir tür kıyamet planlıyor olabileceğini gösteren bir başka özelliğe daha sahip.

Wired’ın kaynaklarına ve inşaat planlarına göre, inşaatçılar burayı tamamen kendi kendine yeterli hale getirmeyi umuyor.

Çapı 55 fit, yüksekliği 18 fit olan bir su deposu ve bir pompa sistemi, 1.400 dönümlük arazideki mevcut çiftçilik ve tarımın halihazırda gıda kaynağı sağladığı arazide yer alacak.

ZUCKERBERG GİZLİ YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR İÇİN SÖZLEŞME İMZALATTI

Wired’a göre Zuckerberg yerleşkenin etrafına 6 metrelik bir duvar ördürdü ve seviyesi ya da katılımı ne olursa olsun tüm sözleşmeli çalışanlarına mülk üzerindeki çalışmalarıyla ilgili Gizlilik Sözleşmeleri imzalattı.

Zuckerberg’in bir sözcüsü Wired’a yaptığı açıklamada, milyarderin, eşi ve çocuklarının aile evi olarak gördükleri çiftliğini inşa etmek üzere araziyi satın almak için 170 milyon dolar harcadığını söyledi.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles