24.3 C
İstanbul
14 Temmuz 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

MARKA yatırımcısını korumak için tahtasını kapattırdı

Marka Yatırım Holding borsada manipülasyon yapanların ceza alabilmesi için Borsa İstanbul’dan #MARKA hissesinin kapatılması için talepte bulunmuştu. Konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada:

“Şirketimizin Borsa İstanbul’da Marka koduyla işlem gören pay senedine ilişkin olarak Borsa İstanbul tarafından  14.04.2023 tarihinde ‘’Olağan Dışı Fiyat ve Miktar Hareketleri”’ne ilişkin gönderilen yazıya istinaden pay senedimizde yapılan manipülatif işlemler nedeniyle yatırımcıyı korumak ve şirket paylarında oluşan bu tür işlemlerin önüne geçebilmek adına 17.04.2023 tarihinde alınan Yönetim Kurulu tarafından gerekli açıklama yapmama kararı alınmıştır. 

  29.03.2023 tarihinde Kap üzerinden duyurmuş olduğumuz açıklamamıza istinaden ilgili bildirimde adı geçen şahısların şirket paylarında manipülatif işlemler yaptıklarına dair oluşan  şüphe nedeniyle ilgili şahısların işlemlerinin Borsa İstanbul ve SPK tarafından incelenebilmesi için pay senedimizin işlem sırasının durdurulmasını ve daha fazla yatırımcı mağduriyeti oluşmaması için sosyal medya üzerinden şirket hisseleri üzerinde manipülasyon yapan bu kişilerin tarafınızca incelenmesini ve gerekli yaptırımların uygulanması talebimizi bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.” sözlerine yer verilmişti.

Bugün itibariyle Borsa İstanbul yapılan başvuruyu kabul ederek 5 işlem günü boyunca işleme kapalı kalan Marka Yatırım Holding’i XUTUM, XTUMY, XUMAL, XHOLD ve XSIST endekslerinden çıkardı.

Borsa İstanbul tarfından KAP’a yapılan bildirimde şu sözlere yer verildi:

“17.04.2023 tarihli Pay İşlem Sırası Kapatma / Açma Duyurusu’na istinaden işlem sırası kapatılan Marka Yatırım Holding payları, devam eden kapalılık hali 5 işlem gününü geçtiğinden BIST Piyasa Değeri Ağırlıklı Pay Endeksleri Kural Seti’nin 8.1. maddesi gereğince 25.04.2023 tarihinden itibaren kapsamında bulunduğu tüm endekslerden çıkarılacaktır.”

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles