33.2 C
İstanbul
20 Temmuz 2024, Cumartesi
Kızılay Web Banner 728X090

Milyarderler Listesi’nde Türkiye’den 26 isim yer aldı

Forbes dergisi, her yıl yayınladığı Milyarderler Listesi’ni bu yıl da açıkladı. Listenin en dikkat çeken yanı ise Türkiye’den 26 ismin yer alması oldu. İş dünyasının önde gelen isimlerinin servetlerini gösteren listede, Türkiye’den birçok tanınmış iş insanı yer alıyor.

Listenin en zengin Türk ismi, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu oldu. Erdemoğlu’nun serveti 5,3 milyar dolar olarak hesaplandı ve dünyanın en zengin 497’nci kişisi olarak listeye girdi. İbrahim Erdemoğlu, holdinginin faaliyet gösterdiği çelik, enerji ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Türkiye’den listede yer alan diğer iş insanları arasında ise LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Enka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara ve BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak gibi isimler bulunuyor.

Listenin Türk milyarderleri, toplamda 57,8 milyar dolarlık bir servete sahip. Bu rakam, geçtiğimiz yıla göre bir miktar artış gösteriyor. Forbes dergisi, Türkiye’deki iş dünyasının son dönemde yaşadığı zorluklara rağmen, Türk milyarderlerinin servetlerinin artmaya devam ettiğine dikkat çekiyor.

Milyarderler Listesi, her yıl dünya genelindeki en zengin kişileri belirliyor. Bu yılki listede, dünya genelinde 2.755 milyarder yer alıyor ve toplam servetleri 13,1 trilyon dolar olarak hesaplandı. Listenin zirvesinde ise 177 milyar dolarlık servetiyle Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer alıyor. Bezos’u, Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton’un CEO’su Bernard Arnault takip ediyor.

Milyarderler Listesi, dünya genelindeki zenginlerin servetlerinin yanı sıra, iş dünyasında yaşanan gelişmeleri ve değişimleri de yansıtıyor. Listenin açıklanmasıyla birlikte, dünya genelindeki iş dünyasının nabzı da ölçülüyor.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles