24.3 C
İstanbul
14 Temmuz 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

Seçime iki ay kala Nagehan Alçı’dan U dönüşü

Yıllarca AKP iktidarının siyasetlerini savunan gazeteci ve Habertürk muharriri Nagehan Alçı son kelamlarıyla toplumsal medyanın gündemine oturdu.

Alçı, 10 Mart Cuma günü kaleme aldığı yazısında Bolu Belediye Meclisi’nde AKP’li bir siyasetçinin, “Nagehan Alçı artık Millet İttifakı saflarına geçti” dediğini, Belediye Lideri Tanju Özcan’ın da, “Nagehan Alçı da bizim tarafa geçtiyse bu iş bitmiştir. Artık iktidarız demektir” karşılığını verdiğini hatırlattı.

TANJU ÖZCAN ZİHNİYETİYLE BİREBİR SAFTA DURMAM”

Alçı, “Hiçbir halde ve şartta Tanju Özcan zihniyetiyle birebir safta durmam, duramam. Tanju Özcan’ın bulunduğu tarafa asla geçmem, geçemem. Şayet Tanju Özcan gibilerle tıpkı tarafa geçersem kendime ihanet etmiş olurum” sözünü kullandı.

Alçı, Özcan’ın “görüntüde” Millet İttifakı saflarında olduğunu belirterek, “Ama gerçekte Özcan’ın yeri Ümit Özdağ’ın yanı diye düşünüyorum” dedi.

“ZULÜMLERİ ALKIŞLAYAN BİR AK PARTİ’DEN YANA OLAMAM”

Alçı, AKP’li meclis üyesinin söylediklerine ait olarak da şu yorumu yaptı:

“Ben kendisinin nasıl bir AK Partili olduğunu bilmiyorum. Osman Kavala’ya ve Hakan Altınay’a yapılan zulmü haklı gören otoriter-totaliter bir AK Partili mi? Yoksa benim şahsen konuştuğum, bu hukuk skandallarından samimi olarak rahatsız olan lakin maalesef sessiz kalan AK Partililerden mi?

Festivallerin ve konserlerin yasaklanmasını alkışlayan AK Partililerden mi? Yoksa bu işleri mahallî kaymakamların işgüzarlıkları olarak görüp rahatsız olan AK Partililerden mi? Ekrem İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmesini savunan AK Partililerden mi? Yoksa bu yargısal darbe başından uzak AK Partililerden mi?

Ben Osman Kavala ve Hakan Altınay üzere pırıl pırıl insanlara zulmeden, şenlikleri ve konserleri yasaklayan, rakiplerine siyasi yasak getiren ve kelamı aldı mı militarist ve yayılmacı telaffuzlarda bulunan bir siyasi tarafta bulunamam.

Türkiye’yi AB mensubu bir ülke yapma kararlılığında bir AK Parti’den yanayım ben. Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olmam, olamam.

Ben Tanju Özcan ile birebir tarafa geçmem. Hasebiyle AK Partilinin, ‘Nagehan Alçı sizin tarafa geçti’ lafı çöp. Lakin ben mevcut otoriter rejim blokunun ve müesses nizamın da kesimi olmam, olamam.” 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles