24.3 C
İstanbul
14 Temmuz 2024, Pazar
Kızılay Web Banner 728X090

Seçmen kâğıtları 2.turda tekrar dağıtılacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı 2’inci tur seçimi için tekrar seçmen bilgi kâğıdı dağıtılmasını kararlaştırdı.

AK Parti, 2’nci tur için seçmenlere tekrar bilgi kâğıdı gönderilmesi için başvuruda bulundu. AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel’in verdiği dilekçede, “Ülkemizde ilk defa ikinci tur seçim yapılmaktadır. Seçmenler ilk defa yeni bir uygulama ile karşılaşmaktadırlar. İlk turda bile bazı art niyetli görevli görevsiz kişilerin ‘eğer seçmen bilgi kâğıdınız yoksa oy kullanamazsınız’ gibi durumlarla karşılaşılmış, hatta okul bahçelerine seçmen bilgi kâğıdı olmayanların alınmaması gibi durumlar da olmuştur. Seçmene kolaylık olması ve katılımı en üst seviyede tutmak için 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı 2’nci tur seçimi için seçmenlere seçmen bilgi kâğıtlarının basılarak dağıtılması için gerekli kurul kararının alınmasını saygılarımla arz ve talep ederim” denildi.

Başvuruyu değerlendiren YSK, 28 Mayıs’ta yapılacak 2’nci tur için seçmen bilgi kâğıdının tekrar gönderilmesine karar verdi. AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “YSK müracaatımız üzerine 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı 2’inci tur seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kâğıdının tekrar dağıtılmasına karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles