21.2 C
İstanbul
12 Nisan 2024, Cuma
Kızılay Web Banner 728X090

Ulusoy Un’dan Hatay’da fabrika yatırımı

Ulusoy Un, Hatay Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir un fabrikası satın aldı

Şirketin KAP’a yaptığı bildirimde şunlar ifade edildi;

Şirketimiz tarafından, Antakya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Hatay İli Belen İlçesi Şenbük Mahallesi, 113 Ada, 3 Parselde kayıtlı 275 Ton/Gün kırma kapasitesine sahip 5.095 metrekare arazi üzerindeki un üretim tesisi 14.350.000 Türk Lirası toplam bedelle, 113 Ada 4 Parselde kayıtlı 5.091 metrekare arazi üzerindeki depolama alanı ise 5.000.000 Türk Lirası toplam bedelle satın alınmıştır. Tesis toplamda 10.186 m2 alan üzerinde 6.880m2 kapalı alana sahiptir. Tesis hali hazırda gayri faal durumda bulunmaktadır. Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hasar alıp almadığına dair Hızlı Yapı Sağlığı İzleme (QSHM) raporu alınmış olup söz konusu gayrimenkuldeki yapıların tamamı incelenmiş ve tam hasarsızlık tespit edilmiştir. Kapasite artışı ve teknoloji yenileme amacıyla yapılacak revizyon çalışmalarından sonra 2023 yılı üçüncü çeyrek içinde faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır.

Bu satın alma işlemi ile, Mersin, Adana, İskenderun bölgesindeki limanların hammadde temininde kullanılarak maliyet avantajı yakalanması, ülkemizin güney komşularına yakınlık sayesinde de ihracat tonajımızda artış yakalanması hedeflenmektedir. Tesisin üretime geçmesi ile beraber, şirketimiz ülkemizin güney ve güneydoğu bölgesindeki iç piyasaya daha uygun maliyetli nakliye ile erişim imkanına kavuşacaktır. Böylelikle Türkiye’nin bütün bölgelerine satışı yaygınlaştıracak aktif üretim kapasitesine ulaşmış bulunuyoruz.

Ayrıca; söz konusu tesisin devreye girmesiyle deprem afetinden etkilenen bölgede istihdamın artırılması ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,913TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles